Direksiyon Sınavında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Direksiyon Sınavında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Direksiyon sınavında dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili farklı bilgiler açıklanmaktadır ancak çok önemli olan bazı konular vardır. Sürücü kursundaki direksiyon derslerinde öğrenilenleri pratiğe dökmeye gelince, endişelenmek son derece normaldir.

Bazı insanlara basit görünse de, her zaman sınavda başarısız olma ve adayın tüm süreci tekrarlamak zorunda kalma olasılığı vardır. Daha önce uygulanan her şeyi hatırlama endişesiyle birleşen endişe, birçok insanı gergin bırakmaktadır. Bu muhtemelen karşılaşılması gereken en büyük engeldir. Direksiyon sınavında ilk dikkat edilmesi gereken konu gerilimden ve dolayısı ile stresten kaçmaktır. Ama biliyoruz ki konu duygulara geldiğinde, o kadar basit değildir.

Direksiyon Sınavında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ayrıca öğrenci yeteri kadar pratik yapamazsa direksiyon sınavında başarısız olmak her zakan ihtimal dahilindedir.

Direksiyon Sınavında Dikkat Edilmesi Gerekenler Hususlar

Bazı temel adımların yapılmasını unutmak, direksiyon sınavından elenmeye neden olmaktadır.

Direksiyon sınavında temel emel olarak, değerlendirme park etme ve araç kullanmaktan meydana gelmektedir.

Park etme aşaması, sürücü adayının aracı barikatlara çarpmadan belirli bir alana park etmesidir. Bu aşamada aday maksimum üç denemeye sahip olmaktadır.

Zamanla ilgili olarak bu işlemi hatasız bir şekilde sonuçlandırmak çok pratik yapmaktan geçmektedir.

Direksiyon sınavında aracın hareketi sırasında, güvenli bir şekilde sürmek için gerekli tüm adımlar sınav komisyonu tarafından analiz edilmektedir. Bu, dönüşlerde ya da park yerinden çıkışlarda sinyal verilmesi ya da emniyet kemerinin kullanılması gibi en küçük ayrıntıların muayene eden kişi tarafından değerlendirildiği anlamına gelir.

Aynaları Kontrol Etmeyi Unutmayın

Muhtemel hatalar belirlenen bir puanla sayılır. Her küçük hata 1 puan, ortalamalar 2 puan, ciddi hatalar 3 sayılır ve ayrıca adayı hemen onaylamayan eleme hataları da vardır ve an fazla 3 hayata izin verilir

Değerlendirme, öğrencinin yasal içeriği özümseme ve trafikte başka bir kişinin varlığı olmadan dolaşabilmesi için gerekli tüm desteğe sahip olduğunu dikkate alır.

Bu, kanıtlanması gereken en önemli faktördür, çünkü sürücü bir kez ehliyet aldığında, yardım almadan araç kullanabilmesi gerekir. Bu, genel olarak güvenliğe saygı gösterilmesini, işaretlere, işaretlere ve izin verilen hız sınırını korumayı da içerir.

Direksiyon sınavında dikkat edilmesi gerekenler arasında araca biner binmez aynaları kontrol etmek, koltuğu ayarlamak, emniyet kemerini takmak gelmektedir.

6

Yorum Yok

Write a response