saç bakım

Balla Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Gündelik yaşam içerisinde sık sık kullanılan bal, yüksek besin değerine sahip olmak ile birlikte birtakım güzellik uygulamalarında da kullanılıyor. Saç bakımında yoğun bir şekilde ilgi gören bal maskesini hazırlayarak sizler de saçlarınızı besleyebilir ve bakımını üstlenebilirsiniz.

bal

bal

Saçlarınız için bal maskesini düzenli bir şekilde kullandığınız zaman saçlarınızdaki kuruluk, yıpranmış teller ve kepek gibi sorunları ortadan hızlı bir şekilde kaldırabilirsiniz. Bal maskesini hazırlamak için ihtiyacınız olanlar ise 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 1 çay kaşığı baldır.

Bal Maskesi Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

Elde ettiğiniz malzemelerinizi ufak bir kase içerisine koyduktan sonra homojen bir karışım elde edene kadar karıştırma işlemini uygulamanız gerekiyor. Böylelikle maskeniz dakikalar içerisinde hazır hale geliyor. Hazırladığınız maskeyi saçınıza uygulamak için ufak bir fırça yardımı ile saçınıza iyice yedirmeniz gerekiyor.

Bal maskesini saçınıza sürdükten sonra yarım saat saçlarınızda kalmasını sağlamanız etkili sonuç alabilmeniz için yeterlidir.

saç bakım

saç bakım

Yarım saat bekledikten sonra ılık bir su ile saçınızdan maskeyi çıkartın. Maskeyi saçlarınıza haftada 1 defa uygulamanız yeterlidir.

Bir diğer bal maskesi ise yine 1 litre su ve 1 yemek kaşığı bal ile yapılıyor. Balı su ile karıştırdıktan sonra saçlarınıza sürün ve her saç yıkama sonrasında bu maskeyi saçlarınıza uygulayın. Bu maske sayesinde elektriklenmeyi önleyebilir ve saçlarınızın nem oranını arttırmayı başarabilirsiniz.

3

Yorum Yok

Write a response