Teras Nasıl Dekore Edilir?

Teras Nasıl Dekore Edilir?

Teras binaların havalandırma açısından en önemli yerlerinden biridir. Balkonlardan sonra en çok tercih edilen mekandır. Bu nedenle dekorasyon da çok önemlidir. İyi dekore edilmiş bir terasta vakit geçirmek insana oldukça keyif verir. Günümüzün şartlarından ötürü teraslarınızda kullanabileceğiniz birbirinden güzel fikirlere artık kolaylıkla erişebilirsiniz.

Terasta Çiçek Kullanımı

Terasta çiçek kullanımı terasa ayrı bir hava katar. Teraslar çiçekler için en uygun ve elverişli ortamdır. Çiçekler dekorasyon olarak kullanımlarının yanında, güzel kokuları ve görünüşleriyle insan huzur verir. Açık bir terasınız varsa uzun ve görkemli bitkiler kullanarak terasınızda tropikal etkisi yaratabilirsiniz. Çiçeklerinizi dekore ederken tüm yaratıcılığınızı kullanabilirsiniz. Daha sonra çiçek bakımının hobi haline getirebilirsiniz.

Terasta Gölgelik Kullanımı

Teraslardaki güneş ışınlarından korunmak için gölgelikler kullanmak gerekir. Ahşaptan bir gölgelik tercih etmek için en iyisi olabilir çünkü ahşap güneşi en çok tutan malzemelerden bir tanesidir. Terasınızda sıcak, samimi ve hoş bir ortam yaratmak isterseniz kumaş gölgelikler kullanabilirsiniz. Sağlam ve dayanıklı bir şeyler arıyorsanız da polimer malzemeden üretilen çelik pergolaları terasınızda yer verebilirsiniz. Ayrıca portatif olmalarından ötürü çok kullanılan kapanabilir brandalar bu sıralar çok moda.

Terasta Şömine Kullanımı

Terasınızda sıcak ve otantik bir ortam yaratmak istiyorsanız şömine bunun için en iyi dekorasyondur. Modern ortamlar için beyaz şömine en sık tercih edilen türlerden biridir. Şöminelerin birçok çeşidi bulunmaktadır. Özellikle açık havalarda tercih edilen şömine türü barbekü tarzı şöminelerdir. Balkonlarda da sık olarak kullanılan bu tarz şömineler teraslarda tercih edildiğinde çok daha fazla avantaj sağlamaktadır. Ayrıca balkonda yapılan mangal faaliyetleri gibi aktivitelerde teraslarda çok daha rahat kullanılabilir.

Modern ya da Otantik Tasarımlar

Teraslarda tasarımlar genellikle iki çeşide ayrılmaktadır bunlar; modern ya da otantik tasarımlardır. Eğer otantik bir tasarım elde etmek istiyorsanız işe halı seçimi ile başlayabilirsiniz. Halı seçimlerinde tercih edilen etnik desenler otantik görünümün ilk adımıdır. Eski tür mekanlarda en çok kullanılan otantik eşya ise sedirlerdir. Seçeceğiniz sedir ile dizayn edeceğiniz farklı objeler güzel bir şark köşesi oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Otantik mekanlarda çiçek ve gölgelik kullanımı da bu tarzda uygun olarak yapılabilmektedir. Özellikle gölgelik seçimi kahverengi ve sarı tonlarında yapıldığında daha uyumlu olacaktır. Çiçekler için bu ortama uygun saksılar tercih edilmelidir.

Modern tasarımlarda en çok tercih edilen renk beyazdır. Beyaz oldukça temiz bir görünüm oluşturmaktadır. Ancak teras açık bir ortam olduğu için toz ya da diğer hava koşullarından çok fazla etkilenmektedir. Bu nedenle beyaz yerine siyah ve beyazın zıtlığı daha fazla önerilmektedir. Siyah ve beyaz eşya seçimi modernlikte en çok kullanılan renklerdir. Ayrıca eşya seçimi kolaydır çünkü çok fazla seçenek bulunmaktadır. Siz de yaratıcılığınızı kullanarak  tarzınıza uygun bir teras dekore edebilirsiniz. Detaylara dikkat etmelisiniz.

 

12

Yorum Yok

Write a response