Youtube’da Hızlı Bir Şekilde Avatar Ekleme Yöntemi

Youtube’da Hızlı Bir Şekilde Avatar Ekleme Yöntemi

Google Hesaplarında profil resminin nasıl değiştirileceğini bu rehber ile öğrenin. Bir dakika içinde Google Haritalar, Gmail, Google Drive, Google Play Store, Google, Gmail ve YouTube avatar ekleme yöntemini öğreneceksiniz.

Google hesaplarında avatar değiştirmek kolaydır. Google hesaplarındaki profil resmini değiştirirseniz tüm bu hizmetler Google hesabı altında gelir ve otomatik olarak değişir. Tüm Google Hizmetleri, yani Google Haritalar, Drive, Google, Play Store, YouTube vb. Bu kılavuzda Android’de Google hesaplarının profil resmini nasıl değiştireceğinizi adım adım öğreniyorsunuz.

Google App ya da Google Chrome Kullanarak Avatar Değiştir

Google’da Google Apps Uygulamasını Kullanarak veya Google Chrome tarayıcısını kullanarak profil resmini değiştirebilirsiniz. Google ayarları simgesi, üzerine dokunun. Bu simge Android cihazlarda da aynıdır.
Tarayıcı kullanıyorsanız Google Chrome tarayıcısında myaccount.google.com adresine gidin.

Bir Dakikadan Kısa Bir Sürede Android’de Google Hesapları Profil Resmini Değiştirmek

Adım 1.) Google Ayarları uygulamasında kişisel bilgiler ve gizlilik seçeneğini seçin. Tarayıcıda, hesabım web sitesine ulaştıktan sonra kişisel bilgiler ve gizlilik seçeneğini seçin.

Adım 2.) Kişisel bilgi ve gizlilik ayarları altında, aşağıya kaydırarak, hakkımda bul seçeneğine dokunun.

Adım 3.) Hakkımda  seçeneği Google hesaplarındaki profil resmini değiştirmenize izin verir. Google hesabınızın arka plan resminin yanı sıra, profil resminizi de değiştirebilirsiniz. Ayrıca, Android telefon desen kilidini Google hesabı şifresi olarak kullanabilmek de mümkündür.

Adım 4.) Hakkımda seçenek ayarları altında, geçerli profil resminin yanındaki düzenle seçeneğine dokunun.

Adım 5.) Düzenleme seçeneğini seçtikten sonra, Google hesapları profiliniz için yeni bir resim yükleyebileceğiniz yeni bir sayfa açılır. Google Hesapları için yeni resmi değiştirmek / yüklemek için yuvarlak resim simgesinin ortasına, kamera simgesine dokunun. Google hesapları profilinin arka plan resmini değiştirmek / yüklemek için sağ üstte bulunan sekmeyi kullanabilirsiniz.

Adım 6.) Yükledikten sonra, tamam düğmesine dokunun. Yukarıdaki resme bakın. Şimdi, Google hesaplarındaki profil resminizi değiştirdikten sonra, Google Haritalar, Drive, YouTube vb.gibi diğer Google hizmetlerinde aynı resmin geldiğini göreceksiniz. Bu Google hizmetlerinde (Google Haritalar, Drive, YouTube) değişikliği etkilemek için biraz zaman gerekebilir. 20-30 Dakika kadar sabrınızı koruyun ve otomatik olarak değişen avatarınızın keyfini çıkartın.

IPhone’da Gmail Hesap Profili Resmini Değiştirme

IPhone’unuza yeni bir resim eklemek veya mevcut resminizi değiştirmek gerçekten daha önce sinir bozucuydu, ancak şimdi çözümü basit. Artık, Gmail hesap profil resminizi değiştirmek için bilgisayarınızı açmanız gerekmiyor. Bunun için IPhone’unuz için Google+ uygulamanız veya herhangi bir iOS cihazınız olması yeterli. Aksi takdirde Gmail uygulamanızdan profil resminizi değiştirmek mümkün değildir. Şimdi, IPhone’unuzdan kolayca değiştirebilme yöntemini anlatacağız.

Profil Fotoğrafınızı Özelleştirin

Kendi profil resminize sahip olmak sizi tanımayı kolaylaştırır ve ayrıca hesap adınızın ilk harfleri olarak varsayılan Gmail resmi yerine kendi Gmail profil resminize sahip olma imkanına sahip olacaksınız. Gmail profil resminizi IPhone’unuzdan değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyin.

IPhone’da Gmail Hesap Profili Resmini Adım Adım Değiştirme Rehberi

1-Google+ uygulamasını açın veya AppStore’dan indirin.

2-  IPhone ekranınızın sol üst tarafındaki açılır menüye dokunun.

3- Şimdi profil’e dokunun ve yeni bir profil resmi değiştirmek veya eklemek için profil düzenle’yi seçin.

4- Şimdi profil resmi simgenizi tıklayın ve galerinizden profil fotoğrafınızın olmasını istediğiniz fotoğrafı seçin.

5- Galeriden bir resim seçtikten sonra kaydet seçeneğine dokunun.

YOUTUBE AVATAR EKLEME BU YOLLA DEĞİŞTİRİLEBİLİR

Şimdi yeni Gmail profil resminize göz atın. Bu, Gmail hesap profil resmini değiştirmek için en kolay yöntemdir. IPhone’daki profil resminizi değiştirmeyle ilgili bu eğiticiyi makaleyi beğenmenizi umuyoruz. Bu yolla sadece Gmail profil fotoğrafınızı değiştirmeyi değil, buna bağlı olarak youtube avatar ekleme yolunu da öğrenmiş oluyorsunuz.

Web Tarayıcısından Gmail Profil Resmini Değiştirmek

Web tarayıcısı üzerinden değiştirdiğiniz profil fotoğrafı ile youtube avatar ekleme yöntemini de öğrenmiş olacaksınız. Böylece Google Hizmetlerine bağlı tüm hesaplarınızı, Pc üzerinden kolay bir şekilde değiştirme yöntemini adım adım görebileceksiniz.

Gmail profil resmini değiştirmek veya ayarlamak çok kolaydır, aşağıda verilen adım adım prosedürü izlemeniz yeterlidir.

– Önce, Gmail kimliğinizle Gmail hesabınıza giriş yapın.

– Sağ üst köşedeki hesap simgesini tıklayın ve ardından profil resminizi değiştirmek veya ayarlamak için değiştir simgesini tıklayın. Daha önce hiç resim ayarlamadıysanız, burada varsayılan bir hesap resmi göreceksiniz.

– Burada verilen iki seçenekten birini seçebilirsiniz. Resminizi yükleyip profil fotoğrafı olarak ayarlanın altındaki düğmeyi tıkladığınızda profil resminiz Google hesabınızda ayarlanmış olur.

ve çok kısa bir süre içinde Google profil fotoğrafınız, sağ üst köşede gözükmeye başlar. Diğer uygulamalarda da görünmesi için bir süre beklemeniz gerekebilir.

Youtube avatar ekleme için https://www.youtubeturkiye.net/rehber/youtube-kanal-resmiavatari-degistirme-ve-resim-boyutlari/ tıklayın.

7

Yorum Yok

Write a response