diyet

Yaz Aylarında Diyet Yapma

Sıcak yaz ayları başlamadan önce birçok insan tatil yöresine gideceği için hızla kilo verme telaşına düşer ve insanlar tatilde giyecekleri mayo ve/veya bikinilerin içinde göbeksiz, ince narin, nazenin görünmek ister ve başlar bir telaş.

Ama bazılarımız da bu duruma geç kalır ve tam yaz aylarının başladığı dönemde kilo verme programı uygulamaya başlarlar.

diyet

diyet

Bilinmesi Gereken Temel Noktalar

Eğer kişi yaz döneminde diyet yapmaya karar verdi ise şunu gözden kaçırmamalıdır ki, aniden kilo verme yöntemine asla gitmemeli ve kendi başına kulaktan duyma bilgiler ile bu işlere başvurmamalı, mutlaka alanında yetkinliğini kanıtlamış olan bir diyetisyen ile kendi diyet ve beslenme programını çıkarmalı ve ona uygun bir biçimde bu sorunu halletmeye çalışmalıdır.

Aslında yaz ayları kilo vermek için son derece idealdir zira sıcaklarda vücuttan ter atma yoluyla, metabolizma hızlandığından kilo verilmesi son derece kolaylaşır. Üstelik yaz aylarında aşırı yağlı, hamurlu yiyecekler yenilmediğinden otomatik olarak sebze, meyve ağırlıklı beslenildiğinden kilo verme işi biraz daha kolaydır.

diyet yapmak

diyet yapmak

Bol bol su içmek yapacağınız diyette işinizi kolaylaştıracak faktörler arasındadır ama asla suyun yerine hazır meyve suları içilmemelidir. Taze sıkım meyve suları ise diyetisyen önerileri ile elbette tüketilebilir. Alkol yaz diyetinde olmaması gereken içeceklerden olmasına rağmen, ille isteniyor ise haftada bir kere bir kadeh şarap tüketilebilir. Kırmızı ve beyaz etler ise ızgara olarak, haftada bir kere tüketilebilir.

6

Yorum Yok

Write a response