Yaşlanmayı Geciktiren Egzersizler

Yaşlanmayı Geciktiren Egzersizler

Bazı kadınların her dönem genç kalmak ve hiç yaşlanmamak isterler. Bunun için güzellik salonlarına giderek binlerce lira para harcadıkları gibi, yine de istedikleri görüntüye kavuştuklarını bir türlü anlamak istemezler.  Bazı uzmanlar kadınların evlerinde yapacakları yüz geciktiren egzersizler ile yaşlanmayı durduracaklarını düşünürler.

Yaş ilerlediği için cilt bakımına birçok insan ihtiyaç duyar. İlerleyen yaşlarda kırışıklar arttığı gibi, göz altı torbalarında dolma, sarkmalar çok önemli bir hale geliyor. Öncelikli olarak insanları yapacakları egzersizlerde kendini güçlü hissetmesi çok önemlidir. Egzersiz yapacak kadınlar güne stressiz başlamak için mutlaka erken kalkmalıdır. Yaşadığınız evde pencerenizi açarak eviniz 10 dakika havalandırın.

Yüz Egzersizleri Nelerdir

Daha sonra derin nefes alarak şakaklarınızı ovalayın. Kaş düşmesine engel olmak için kaşlarınızın tam ortasına parmaklarını koyun ve hafif baskı yaparak yukarı kaldırmak sureti ile 10 kez masaj yapın.  Aynı hareketi kaşların alt kısmına doğru da yapabilirsiniz. Yanak kısmını güçlendirmek için burun deliklerinizin bitimine orta parmakları yerleştirin.

Baskı kurarak masajları yanaklardan başlamak suretiyle elmacık kemiklerine doğru alt ve üst kısma baskı yaparak 5’er kez 10 defa uygulayın. Alın bölgesine yapacağınız hareketlerde de kaşlarınızı yüzünüze kadar çatın ve yukarı kaldırmak suretiyle birkaç defa aynı hareket yapın. Dudak kırışıklıkları için yapılacak hareketler ise dudaklarınızı ağzın iç kısmında kalacak şekilde kapatın ma kullanmaya çalışın. Gün içinde gerileme engel olmak içinde egzersiz yapılmalıdır.

9

Yorum Yok

Write a response