keyifli hayat nasıl olur

Hayatı Keyifli Hale Getirmenin Yöntemleri

Yaşam bu, bir varmış bir yokmuş gibiyiz. Ne zaman dünyaya geleceğimizi seçemediğimiz gibi bu yolculuğun ne zaman biteceğini de kestiremiyoruz.

O yüzden belki de çok kasmaya, hemen her şeye çok üzülmeye gerek yok, mümkün olduğunca yaşamdan keyif almak gerekiyor ki o yüzden de hayatı keyifli hale getirecek yöntemleri bulmamız lazım.

keyifli hayat

keyifli hayat

İşte Size Birkaç Öneri

Kendinizi sevin, aslında işin temel püf noktası bu biliyor musunuz? Kendinizin de bir ölümlü olduğunu ve hata yapabileceğinizi, saçmala hakkınız olduğunu bilin ve ona uygun adımlar adın. Kimse mükemmel değil. Siz de mükemmel olmak durumunda değilsiniz. Sizi sevecek olanlar tüm defolarınız ile sevsin.

Kimseniz kusursuz olmasını beklemeyin. Tıpkı sizden beklenmesini isteyemeceğiniz gibi siz de karşınızdaki insanların ufak tefek kusurlarını affedin unutmayın ne demiş Mevlana “ Ayıpsız dost arayan dostsuz kalır”

keyifli hayat nasıl olur

keyifli hayat nasıl olur

Sahip olduklarınıza şükredin. Unutmayın bazıları kendi acılarını gösterir, bazıları göstermez ama kimsenin yaşamı gül bahçesi değildir. Herkesin yaşamında en azından bir dönem yanlış giden bir şeyler olmuştur, böyle olunca da siz de sahip olduklarınızın tadını çıkarın ve nefes aldığınız için bile şükredin. Nefes en büyük armağandır.

Hobiler edinin, sadece ev ile iş arasında takılıp kalmayın, size iyi gelecek yeteneklerinize uyan hobiler edinin.

Başkalarına yardım edin, yani ben merkezli yaşamayın ve gereksinim duyan insanlara yapabilecekleriniz ölçüsünde yardım edin.

8

Yorum Yok

Write a response