gebelik

Hamilelikte Karın Çatlaklarının Önlemin Yolları

Anne adayları 9 aylık süre sonunda insanlığın mucizesi olan çocuğu dünyaya getirdikten sonra anneler hamilelikten dolayı yaşadıkları karın bölgesinde derin çatlaklardan şikayetçidirler. Hamilelik başlangıcından sonuna kadar mucize yüklü bir durumdur.Vücudun zorlanmasına neden olan çatlak, geçmişten günümüze kadar birçok anne adayın görülen karın  bölgesine çatlamasına neden olur.

gebelik

gebelik

Hamilelikte görülen bu durum birçok anne adayının istemediği ve çekindiği bir durumdur. Durum olarak ciltle ilgili ilişkilendirilen bir rahatsızlık gibi görülse de hamilelik döneminde doğru krem veya jel tercih edildiğinde ve bu kremi on sekizinci haftadan  itibaren düzenli olmak suretiyle günde bir kez kullanılması durumunda çatlaklardan büyük ölçüde kurtulmak mümkündür.

 Çatlak Kremlerinin Kullanım Şekli

Çatlak için kullanacağınız kremlerin hiçbir şekilde bebeğinize zarar vermemesi de sevindirici bir diğer durumdur. Bu durum karşısında anne adayları dokuz ayı sorunsuz bir şekilde geçirecektir. Karın bölgesinde çatlak oluşmaması için kadınların birbirlerine bazı önerileri de vardır ve bu öneriler göz ardı edilmemelidir. Öncelikli olarak 4 aydan sonra doğum zamanına kadar kaşıma yapılmamalıdır.

gebelik sorunları

gebelik sorunları

Kaşıma işleminde tırnak vurulması şekilde bozulmalarına neden oluyor. Bazı anne adayları oluşan çatlağın önlenmesi adına çeşitli yollar deniyor. Bu yollardan birisi de zeytinyağı sürülmesidir. Tüketilen besinler ve içeceklerde çatlamaya engel olacaktır. Karpuz meyvesi çatlak oluşumuna en yaygın tercih edilen yiyeceklerinden birisi olurken, çatlak oluşumuna engel olmak günlük olarak 3 litreye yakın su tüketilmesi çatlak oluşumuna engel olur.

5

Yorum Yok

Write a response