Evi Hızlı Temizleme Yöntemleri

Evi Hızlı Temizleme Yöntemleri

Evleriniz mutlu ve huzurlu olduğunuz alanlarınızdır. Elbette hep düzenli ve temiz olsun istersiniz ama bunu sağlamak o  kadar da kolay değildir.

Ev Temizliğinde Dikkat Edilecek Konular Nelerdir?

Hızlı bir temizlik, hijyen bir ev için temizlikten önce evin derli toplu olması önemlidir.
Çünkü bu ikisi ayrı şeydir. Her zaman düzenli ve tertipli bir evi temizlemek daha kolay olacaktır ve daha az vaktinizi alacaktır.
Ev temizliğiniz için bir çizelge oluşturun ve bu sıraya göre temizliğinizi yapın.
Örneğin; çamaşır makinasını doldurduktan sonra mutfak temizliğinizi yaparsanız. Mutfaktan çıkarken çamaşırınız da balkonda kurutma askılığına gitmek için hazır olacaktır. Akıllıca hazırlanan bir iş akış çizelgesi size zaman kazandıracaktır.
Ev temizliğiniz için, ihtiyaçlarınıza göre bir rutin programınız olsun.
Genel temizlik için bir takvim ve gün belirleyin. Bu gün neler yapılacağını da belirleyin. Ama daha kısa sürede bitecek ” günlük temizlik ” listeniz de olsun. Ve bu temizlik takvimlerinize uyunuz. İşinizin ne kadar kolaylaştığını hayretle göreceksiniz.

Evin Temizliği İçin Sihirli Formüller Vardır?

Öyle bir formül olsa keşke dediğiniz duyulur gibi. Ancak evinizin temizliği için tek bir sihirli formül ne yazık ki yok. Ama birçok püf noktasını biraya getirip uyguladığınızda kendi ” sihirli formulünüzü ” oluşturabilirsiniz.
Ne demek bu şimdi?
Açıklayalım; tek tek evdeki eşyalarınızın temizliği için kolaylaştırıcı bazı püf noktaları vardır. Bunları mutlaka kullanın. Faydasını görecek, daha az yorulacak ve memnun kalacaksınız.
– Kıyafetlerdeki zorlu lekeleri beyaz bir tebeşirle temizledikten sonra normal bir biçimde diğer çamaşırlarınızla makineye atıp yıkayabilirsiniz.
– Musluklarınızı kolaylıkla parlatmak için yağlı kağıt ile ovabilirsiniz. Kısa sürede elde ettiğiniz sonuç sizi sevindirecektir.
– Ekmek kızartma makinesi temizliği zordur. Kullanılmamış bir diş fırçasını kullanarak içini rahatlıkla temizleyebilirsiniz.
– Her kahve keyfi sonunda Kahve telvesini  lavabonuza boşaltıp üzerine bolca sıcak su dökmeniz tıkanmaları önleyecektir.

Evi Hızlı Temizleme Yöntemleri Var mıdır?

Yukarıda verdiğimiz kurallara mutlaka uyun.
Temizliğe başlarken yanınıza bir kutu ya da sepet alın. Etrafta bulduğunuz eşyaları hemen buraya atıverin. Detaylar sizi böylelikle esas işinizden alıkoymayacaktır.
Günlük temizlik için bir zaman belirleyin ve bu süreye uymaya gayret edin. Göreceksiniz, zamanla bu alışkanlık sizi ev temizliğinde hızlandıracaktır.

8

Yorum Yok

Write a response