deri parlatmak

Deri Parlatma Yöntemleri

Uzun yıllardır deri kullanımı hem yaygınlığı bakımından hem de kullanışı açısından tercih edilmiştir. Deri kullanıldığı her ürüne ayrı bir estetik katmaktadır. Ancak bu deri zamanla parlaklığını yitirebilir. Peki, derinin parlaklığını korumak için neler yapılmalıdır? Şimdi buna değinelim.

Deri temizliğinde dikkat edilmesi gereken ilk adım üst bölgede birikmiş olan tozların, kirlerin alınmasıdır. Bunu yapmak için elektrik süpürge yeterli olacaktır. Ancak süpürgeyi çok bastırmamaya dikkat edilmelidir. Sonrasında ise silme işlemi yapılacaktır. Kaliteli bir şampuanı yarım kova suya boşaltıp elle köpürtülmelidir. Bu işlem için musluk suyu kullanmamaya özen gösterin. Musluk suyu klorlu olduğundan zarar verebilmektedir. Sonrasında ise yumuşak bir bezle silinmelidir.

deri eşyalar

deri eşyalar

Diğer bir temizleme yöntemi de deri parlatmak için dışarıda satılan kimyasal ürünlerdir. Bu deriye özel üretilen kimyasal ürünler oldukça sık tercih edilmektedir. Ancak yıl içerisinde ikiden fazla kullanılmamalıdır. Böyle bir durum deriye tahribat verebilir.

İster Kimyasal İster Doğal Yöntemler

Eğer deri temizleme için kimyasal ürünleri tercih etmek istemiyorsanız bunun için doğal yöntemleri de tercih edebilirsiniz. Mesela keten tohumu yağı ve beyaz sirkeden bir ölçeklik karışım ile deriyi rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Derilerin nasıl parladığını kendi gözlerinizle göreceksiniz.

deri parlatmak

deri parlatmak

Yukarıdaki saydığımız yöntemlerden hangisini tercih ederseniz edin buradaki önemli nokta deri üzerine uygulanan sıvıların kurumadan durulamasının yapılması gerektiğidir. Şayet kurursa deri üzerinde problemler meydana gelebilir.

8

Yorum Yok

Write a response