Deri Çanta Bakımı Nasıl Yapılmalıdır

Deri Çanta Bakımı Nasıl Yapılmalıdır

Esnek ve yumuşak yapısı ile deri çantalar sıklıkla tercih edilirler. Farklı çanta tasarımları ile kadınların vazgeçemediği eşyalardan birisi olan deri çantaların uzun vadede iş görebilmesi için ise birtakım önlemler alınmalıdır. Bu önlemler sayesinde deri çantanızı senelerce kullanabilirsiniz. Tıpkı diğer deri ürünlerde olduğu gibi deri çantaların temizliği yapılırken bazı hatalar yapılabiliyor. Bu nedenle deri çantayı temizlerken dikkat edilebilecek hususları inceleyelim.

Örneğin tozlanmış deri çantaların temizliğinde antistatik toz alma tüyleri veya yumuşak bezleri kullanmak uygundur. Şayet deri çantanın üzerinde leke varsa pamuklu bir bez ile silinmeli ancak bez ile silinmeyen durumlarda bezin ıslatıldığı suya arap sabunu veya şampuan eklenebilir. Losyonlar da deri çanta temizliğinde kullanılabilen yardımcı elemanlardır. Losyonlar temizliğin yanı sıra çanta bakımı açısından da etkili olacaktır.

Ufak Önlemlerle Çantanızın Ömrünü Uzatın

Deri çanta bakımında en etkili maddelerden birisi de vazelindir. Belirli zamanlarda pamuğu vazeline batırarak hafifçe silmek deri çantanın bakımı açısından iyi olacaktır. Deri çantalar belirli bir müddet kullanılmayacaksa içerisine mutlaka bir miktar kağıt gibi ürünler konmalıdır. Bu çantanın zamanla içe doğru eğim gösterip şeklinin bozulmaması açısından önlem olacaktır.

Unutulmaması gereken bir durum da deri çantaların sık kullanımının erken yıpranacağıdır. Deri çantalar uzun vadeli kullanılmak isteniyorsa dinlendirilerek, ara ara kullanılmalıdır. Ayrıca sıcaktan ve içerisine konabilecek delici aletlere karşı da dikkatli olunmalıdır. Deri çantalar güneş ışığından da uzak tutulmalıdır. Bu deri çantanın ömrü açısından önemlidir.

 

5

Yorum Yok

Write a response