cilt lekesi

Cilt Lekelerinin Giderilmesinde Sirke Kullanımı

Cilt lekeleri birçok farklı sebepten oluşabiliyor. Özellikle yaşlanmaya bağlı olarak gerçekleşen cilt lekeleri aynı zamanda güneşinde sebep olması ile de yaşanabilmektedir. Birçok cilt temizliği ve bakımında doğal ürünlerin kullanılması daha büyük fayda sağlarken aynı zamanda ekonomik bir çözümdür. Kimyasallara maruz kalmadan ve ekstra bir bütçe zorlasını içersine girmeden de cilt lekelerinizi hafifletebilirsiniz.

cilt lekesi

cilt lekesi

Cilt lekelerinin tamamen yok olmasında etkiyi yüzde yüz göstermese de büyük ölçüde açılma yaratması ile sirke en çok kullanılan doğal üründür. Özellikle elma sirkesinin içeriğinde bulunan maddeler hem cildin derinlemesine temizlenmesi ve bakterilerden arınmasında hem de cilt tonunun açılmasında etki yaratır. Bunun yanı sıra cilt lekeleri üzerinde de etkilidir.

Sirke Nasıl Kullanılır?

Elma sirkesi kullanımında saf olarak sirkenin ciltte leke olan bölgeye pamuk ya da temiz bir tülbent ile uygulanması şeklinde gerçekleştirilir. Özellikle uygulamanın gece yapılması ve gece boyunca bu şekilde kalması eki oranını artıracaktır.

lekelere sirke

lekelere sirke

Elma sirkesinin saf halde kullanımı özellikle hassas cilt için önerilmez.  Bu durumda eşit miktar su ve sirke karışımı uygulanabilir. Su ve sirke karışımı eşit miktarda yapılmasına nazaran ciltte batma, yanma ve kızarıklık oluşumu var ise cildiniz için sirke uygulaması doğru bir seçim değildir. Bunu anlamak için yatmadan önce uygulamayı yaparak bir süre beklemeniz ve bu sıkıntıların oluşmadığından emin olmanız önerilir.

4

Yorum Yok

Write a response