Cilt Bakımının Önemi

Cilt Bakımının Önemi

Günlük hayatta cilt bakımıyla ilgili olarak genel yargı sadece estetik görünümü önemsemekten geçmektedir fakat işin daha önemli olan boyutu ise sağlık kısmıdır. Yaşımızın ilerlemesine bağlı olarak oluşacak kırışıklıklar, günlük makyaj yapımından dolayı oluşan deformasyon gibi problemlerin önüne geçebilmek için cildin temizliğine ve bakımına önem göstermek gerekmektedir. Günlük hayatta maruz kaldığımız havanın değişimi, stres, sigara kullanımı ve hatta sağlıksız beslenmek cildimize olumsuz etkiler yaratmaktadır.

cilt bakımının önemi

cilt bakımının önemi

Cilt bakımı yapılacağı zaman doğru ürün seçimi en önemli husus. Bunun için öncelikle cilt analizi yaptırıp cildimize zarar vermeyecek ürünlerin belirlenmesi gerekiyor. Cildimizin yağlı mı, kuru mu olduğunu olgun veya hassas olduğunu bu analiz sonucunda belirleyip ona göre seçim yapılır. Cildimizin canlı bir görünüme sahip oluşu, pürüzsüz bir yüzeye sahip oluşu sağlıklı olduğunun en büyük göstergelerindendir.

Bakımlı Cilde Sahip Olmak İçin

Hem sağlığınız için hem bakımlı bir cilt için günlük en az 2 litre su tüketimi gerçekleştirmelisiniz. Makyaj kullanımınızı azaltın ve daha kaliteli ürünleri tercih etmeye çalışın daha az kimyasala maruz kalmış olursunuz. Cildinizi önemsiyorsanız ve güzel bir görünüme ulaşmasını istiyorsanız kendinizden ödün vermeniz gereken bir konu ise sigarayı bırakmanız olacaktır. Nemlendirici ürünler tüketin ve maske yapmaktan kaçınmayın. Ne kadar yorgun olursanız olun yüzünüzde makyaj ile uyumayın çünkü gece boyu yüzünüzde kalacak olan makyaj size fazlasıyla zarar verecektir.

Cildinize bakmanız size her yaşınızda geri dönüş sağlayacaktır. Cildinize göstereceğiniz özenin getirilerini ilerleyen yaşlarınızda diğer insanlarla kıyaslayarak ne kadar doğru bir karar verdiğinizi göreceksiniz.

6

Yorum Yok

Write a response