Ağız Kokusundan Kurtulmanın 7 Yolu

Ağız Kokusundan Kurtulmanın 7 Yolu

İnsan hayatında günlük yaşamı etkileyen rahatsızlıklardan birisi de ağız kokusu olmuştur. Ağız kokusu, insanlarla karşılıklı iletişim kurmanızda ciddi problem yaratabilir. Ağız kokusuna neden olarak birçok sebepten bahsetmek mümkündür. Bazı insanlar ağızlarında oluşan kokunun giderilmesi için dişlerini fırçalamaktalar. Ancak, diş fırçalamak ağız kokusuna engel değildir.

Ağız kokusuna engel olmak için tercih edilen 7 besin maddesi vardır. Bunların en başında da peynir gelir. Peynir, yemekten hemen sonra yenilmesi durumunda, ağız ortamında oluşan asit düzeyini azaltır ve çürük oluşuma engel olur. Bundan dolayı da çürük nedeniyle oluşan ağız kokusunun önüne geçilmiş olunur. Lif içeriğine sahip olan elma, armut, havuç tükürüğü temizlediği gibi aynı zamanda da nefesi de temizler.

Ağız Kokusundan Kurtulmak

Ağız kokusuna engel olan yiyeceklerden bir diğeri de limon olmuştur. Limonu her şekilde tüketmeniz durumunda ağız kokusundan kurtulmuş olursunuz. Ağız kokusuna engel olmak için tüketilmesi gereken bir diğer besin grubu nane ve maydanoz’dur. Her ikisi de çiğ olarak tüketildiğinde insanların nefesini temizler. Ağız içinde oluşan kötü kokuya engel olmak için kullanılan doğal ürünlerden birisi de kahvedir.

Kahve çekirdeği çiğnemek ise sülfür bileşenlerini ortadan kaldırır.  Yemeklerden sonra Türk kahvesi içmek koku oluşumuna engel olur. Ağız kokusuna engel olan besinlerden bir diğeri de karanfildir. Yemeklerden önce alacağız karanfil ağız kokusunu giderecektir.

4

Yorum Yok

Write a response